مسائل حقوقی پیرامون انتقال و اجاره حق انتفاع

همانطور که همراهان عزیز می دانند مجوز و یا پروانه داروخانه در اصل حق انتفاعی است که بواسطه کسب دانش و تجربه از سوی سازمان مربوطه به داروسازان محترم اعطا می گردد. همانطور که می دانیم سازمان مربوطه طی قوانین داخلی و آئین نامه ها و دستورالعملهایی قابلیت نقل و انتقال سرمایه داروخانه را از داروسازی به داروساز دیگر فراهم آورده است که بلاشک مستند به اسناد و مدارک حقوقی مربوطه می باشد و در این رهگذر دفاتر حقوقی نقل و انتقال سرمایه داروخانه با استفاده از اصول قوانین مدنی (بالاخص مواد 10 و 190) با عقد قرارداد حقوقی معتبر ، امکان مشارکت افراد غیر داروساز (پراتیک) را در این صنعت فراهم آورده اند. این امر موجب گشایش در بازار کار و قانونمند شدن امور گردید و با جذب سرمایه های سرگردان در بازار موجب بالندگی بیشتر صنعت داروخانه داری شده است ، بطوریکه امروزه بواسطه این امور و قوانین داخلی سازمان غذا و دارو ، عدالت توزیع دارویی در بهترین وجه نهادینه شده و در هر کوی و برزنی شاهد خدمت رسانی داروخانه ها در سطح استاندارد بین المللی می باشیم.

در نهایت برای آن دسته از عزیزانی که هنوز دغدغه هایی از جنس درستی نقل و انتقال سرمایه برایشان مرتفع نشده است ، مقاله ای را در نظر گرفته ایم که با مطالعه آن از پیچ و خمهای راه بیشتر آگاهی یافته و بر اساس آن بیش از پیش لزوم عقد قرارداد نزد دفاتر حرفه ای نقل و انتقال سرمایه را جهت حفظ سرمایه را جلوه گر می سازد.
مقاله انتقال و اجاره (حق انتفاع) (منتشر در پیام آموزش قوه قضائیه شماره32)
کلیک کنید
فارمالیدر مشاور متخصص و حرفه ای شما در صنعت داروخانه داری

#مشاوره_تخصصی_داروخانهhttp://www.iranpharmaleader.com/newsitem?itemID=10017


فارمالیدر

راههای ارتباط با ما

تلفــن : 44008040-021
خطوط روتاری بدون اشغال
تلفن همراه : 09128705270
تلفن همراه : 09397714080
info@IranPhramaLeader.com

نشانی

نشانی : تهران ، فلکه دوم صادقیه ، خیابان آیت الله کاشانی ، بعد از خیابان ابوذر نرسیده به خیابان مهران ، جنب بانک سینا پلاک 69 ، ساختمان 107 ، طبقه 5 ، واحد 17
(حد فاصل داروخانه روزدار و داروخانه مظاهری و روبروی داروخانه خرسند)

کلیه حقوق متعلق به شرکت ایران فارمالیدر میباشد