میزان حداقل حقوق و مزایای کارگران مشمول قانون کار در سال 1400 (قابل توجه همکاران داروساز و داروخانه داران و پرسنل محترم داروخانه)

میزان حداقل حقوق و مزایای کارگران مشمول قانون کار در سال 1400 (قابل توجه همکاران داروساز و داروخانه داران و پرسنل محترم داروخانه)
دوستان و همراهان محترم فارمالیدر ، از آنجا که طیف وسیعی از مخاطبین فارمالیدر آن دسته از عزیزانی می باشند که مسئولیت سرپرستی داروخانه ای را به دوش میکشند ، لذا بر خود واجب دانستیم که نکات بسیار کاربردی و ساده ای را تقدیم کنیم که شما عزیزان را در پیشبرد اهدافتان یاری نماید.
همانگونه که مطلع شدید میزان حداقل حقوق و مزایای کارگران مشمول قانون کار در سال 1400 بصورت ماهانه 26554950 ریال می باشد که به این مبلغ بن کارگری را می باید به میزان شش میلیون ریال نیز بی افزایید ، یعنی در مجموع 32554950 ریال برای هر پرسنلی که یک ماه برای شما عزیزان ، مشغول به کار می باشد. این رقم ، حداقل می باشد و لذا در صورت استحقاق پرسنل از حق مسکن و حق اولاد به شرح جدول ذیل بهره مند نیز می گردد

و اما نکات مهمی که باید به آن توجه داشت :
1- هر کس که در داروخانه کار میکند ، چه داروساز باشد و چه پرسنل ، از نظر قانون کار ، "کارگر" محسوب شد و قانون کار از ایشان حمایت می کند. لذا واجب است حداقل یک بار قانون کار را در اینترنت جستجو کنید و متن آن را بخوانید ، تا اینکه نه حقی از کسی ضایع کنید و نه اجازه بدهید کسی حقتان را ضایع نماید.
2- اصولا هر کارفرما و هر مدیری باید به قوانین کار ، بیمه ، مالیات و ... آشنا باشد. لذا از سروران گرامی خواهشمند است که بجایی اینکه روایتهای شفاهی از این و آن را بشنوید به دقت اصل خود قانون را مطالعه نمایید. چرا که فردا روز ، نمی توانید یقه آن دسته از عزیزانی که به اشتباه شما را راهنمایی کرده اند را بگیرید و از ایشان خسارات وارده را طلب نمایید.
3- از نظر قانون کار ، هر کسی که یک ساعت در داروخانه شما کار کند ، می باید بیمه شود. هیچ راه فراری هم ندارد. اگر هم تا حالا دچار مشکل نشده اید ، این را مدیون ناتوانی سیستمهای نظارتی هستید. لیکن این را مطمئن باشید همواره در روی یک پاشنه نمیچرخد ، دیر یا زود دچار مشکل خواهید شد . زیرا همه انسانها شبیه هم نیستند و خلاصه پرسنلی آگاه و پیگیر وبال گردنتان خواهد شد و آنگاه که جریمه را پرداخت کنید متوجه خواهید شد که بهتر بود از اول و محترمانه هزینه را به خود پرسنل میدادید.
4- تحت هیچ شرایطی ، زیر بار درخواست پرسنل مبنی بر بیمه نکردن ایشان و پرداخت حق بیمه به خودشان نروید. اینکار یعنی دست خود را زیر ساطور پرسنل قرار دادن.
5- حقوق ، عیدی ، پاداش ، سنوات و ... پرسنل را تنها به حساب بانکی به نام خودش واریز نمایید و سند آن را حتما بصورت سیستماتیک نگاه دارید. اینکه کارفرما از پرسنل امضا بگیرد که حق و حقوقش را پرداخت کرده و حتی حق شکایت و ... را از خود سلب و ساقط کرده است دردی را برای شما دوا نمی کند. قانون گذار فقط سند رسمی را ملاک قرار میدهد. لذا از پردخت وجه نقد یا واریز پول به حساب سایر بستگان و آشنایان و خانواده و دوستان پرسنل خود اکیدا خود داری نمایید.
6- همگی ما میدانیم سود دهی داروخانه ها بسیار کاهش یافته و از دیگر سو هزینه ها بصورت سر سام آور افزایش یافته ، ولی این دلیل نمی شود که از حقوق پرسنل به ناحق کم کنیم تا دیگر کاستی ها را جبران نماییم. از دیگر سو داروخانه به عنوان یک بنگاه اقتصادی باید به بقای خود نیز بیاندیشد ، لذا بصورت اکید توصیه می کنیم که پرسنل ناکارآمد را از سیستم خارج نمایید و بجای آن از پرسنل کارا و پر ثمر استفاده نمایید.

#حداقل_دستمزدhttp://www.iranpharmaleader.com/newsitem?itemID=30022


فارمالیدر

راههای ارتباط با ما

تلفــن : 44008040-021
خطوط روتاری بدون اشغال
تلفن همراه : 09128705270
تلفن همراه : 09358705270
تلفن همراه : 09397714080
info@IranPhramaLeader.comتلفــن : 33521671-026
تلفن همراه : 09122631247
تلفن همراه : 09126128712
info@IranPhramaLeader.com

نشانی دفتر تهران

نشانی : تهران ، فلکه دوم صادقیه ، خیابان آیت الله کاشانی ، بعد از خیابان ابوذر نرسیده به خیابان مهران ، جنب بانک سینا پلاک 69 ، ساختمان 107 ، طبقه 5 ، واحد 17
(حد فاصل داروخانه روزدار و داروخانه مظاهری و روبروی داروخانه خرسند)


نشانی دفتر کرج

نشانی : استان البرز، کرج، 45 متری گلشهر، نرسیده به پمپ بنزین ، مجتمع 110، طبقه 3، واحد 18

کلیه حقوق متعلق به شرکت ایران فارمالیدر میباشد