اعلام تعرفه های پیشنهادی حقوق مسئولین فنی داروخانه ها در سال 1401

بر اساس نامه شماره 7/200/الف مورخ بیست و چهارم فروردین انجمن محترم داروسازان تهران ، تعرفه های پیشنهادی پرداخت حقوق مسئولین فنی در استان تهران برای سال 1401 به شرح ذیل اعلام گردید :
حقوق مبنای داروساز 83،595،000 ریال
حسن انجام کار 83،017،000 ریال
سایر کمک هزینه ها 20،700،000 ریال
مجموع 187،312،000 ریال
چنانچه مجموع دریافتی سال جاری را با مصوبه انجمن مزبور در سال گذشته مقایسه نمایید ، متوجه خواهید شد که حقوق مبنای داروسازان محترم به میزان 57% رشد یافته و مجموع دریافتی ایشان با 42% افزایش همراه بوده است.
حال اگر همین مقایسه را در خصوص میزان "حداقل دستمزد" مصوبه دولت مقایسه میکنیم میبینیم که میزان افزایش حداقل حقوق هم دقیقا به همین میزان می باشد. این در حالی است که بر اساس سیاست گذاری های کلان جمهوری اسلامی ایران ، به منظور کاهش فاصله حداقل و حداکثر حقوق پرداختی ، همواره حقوق پایه بیشترین افزایش را در میان تمامی سطوح دریافتی حقوق دارا می باشد و با افزایش میزان حقوق ، ضریب مورد نظر کاهش می یابد. این در حالی است که بر اساس مصوبه انجمن داروسازان این افزایش حقوق داروسازان محترم را که تقریبا چهار برابر حقوق پایه می باشد را مغایر با سیاستهای کلان نظام با همان میزان در صد افزایش در نظر گرفته است !!!
چیزی که در وهله اول به نظر می رسد انجمن محترم داروسازان ، در برابر لابی های فشار سر تسلیم فرود آورده و با فرود آوردن چکش یکی به نعل و دیگری به میخ سعی در راضی نمودن همه اقشار داشته ، از سویی با افزایش 57% حقوق مبنای داروساز به این لابی ها اعلام نموده است که صدای اعتراض آنها را شنیده و بالاترین حد ممکنه از ضریب افزایش سالانه را (جتی مغایر با سیاستهای کلی نظام) در نظر گرفته و از آنجا که باید برای نهادهای بالا دستی حرفی برای گفتن داشته باشد ، با دستکاری در سایر مزایای متعلقه ، طوری وانمود کرده که مجموع دریافتی تنها 42% افزایش یافته است.
البته به زعم نگارنده این سطور سیاست اتخاذ شده از سوی انجمن داروسازان نه تنها دل هیچکدام از طرفین قائله مزبور را به دستت نمی آورد ، بلکه در نهایت خود قربانی این سیاست خواهد شد. کما اینکه در همین ساعت اولیه ، عده ای از داروسازان محترم حتی این تعرفه های حداکثری را به مصداق قیمت گذاری روی بردگان اعلام نموده اند و خواستار اعتراض سراسری داروسازان و حتی تعطیلی داروخانه و ... نموده اند. روشی که انجمن داروسازان در پیش گرفته است چیزی شبیه نمایش تئاتری است که چند سال پیش تحت عنوان "نمایش مضحکه ای شبیه قتل" در شهر تهران به روی صحنه رفت ، در این نمایش بعد از کشته شدن ناصرالدین شاه ، دو بیوه او که مطامع جداگانه ای داشتند بر سر برگذاری مراسم تدفین او دچار اختلاف میشوند ، همسر اول او که از طایفه قاجار می باشد خواستار برگذاری مراسم تعزیه و سوگواری است و همسر دوم و سوگلی او که از طایفه مشروطه چی ها می باشد و از کشته شدن شاه بواسطه حسادتش نسبت به همسر اول و همچنین قدرت گرفتن مشروطه خواهان خوشحال است خواستار برگذاری مجلس مضحکه می باشد. از قضای روزگار تنها گروه نمایشی که هم در نمایش تعزیه (شبیه) و هم مضحکه توانا است بواسطه بی پولی و مشکلات عدیده اسیر خواسته های این دو بیوه می شود و سعی می کند در یک نمایش خواسته های هر دو را اجرا نماید و از هر دو طرف بهره برداری نماید ولی در نهایت تنها چیزی که برایش می ماد مصداق از اینجا رانده و از آنجا مانده می باشد. در نهایت مردم می مانند و حافظه تاریخی و چند نفری که در این میان دنبال ماهیگیری و روزمه سازی و ... می باشند.
دانلود تئاتر طنز تلخ مضحکه شبیه قتل

#اخhttp://www.iranpharmaleader.com/newsitem?itemID=40028


فارمالیدر

راههای ارتباط با ما

تلفــن : 44008040-021
خطوط روتاری بدون اشغال
تلفن همراه مدیر عامل : 09128705270
09358705270
تلفن همراه : 09397714080
info@IranPhramaLeader.comتلفن دفتر کرج: 33521671-026
تلفن همراه مشاوران: 09122631247
09126128712
info@IranPhramaLeader.com

نشانی دفتر تهران

تهران، ضلع غربی فلکه دوم صادقیه، مجتمع طلا، طبقه 8 واحد 7نشانی دفتر کرج

نشانی : استان البرز، کرج، 45 متری گلشهر، نرسیده به پمپ بنزین ، مجتمع 110، طبقه 3، واحد 18

کلیه حقوق متعلق به شرکت ایران فارمالیدر میباشد